+421 903 649 110 corvus@corvusbrewery.sk

CORVUS

Vážení a milí priaznivci dobrého piva,

sme remeselný pivovar CORVUS a v rámci tretieho výročia jeho založenia by sme sa vám radi predstavili a ponúkli naše poctivé pivo.

CORVUS vznikol ako voľné združenie domácich varičov a priaznivcov dobrého piva v decembri roku 2014. Ako hlavný cieľ sme si stanovili prispieť k pivnej rozmanitosti a kvalite slovenského piva, čo sa nám dúfam podarilo a radi by sme sa uviedli aj v širšom okruhu Košíc a Slovenska.

Nebojíme sa experimentov a vyrábame kvalitné – živé pivo – ktoré má dušu a piteľnosť. Nebojte sa ani Vy a vyskúšajte vo Vašom podniku/prevádzke ponúknuť svojim zákazníkom aj niečo iné na spestrenie. Zákazníci tak budú môcť sami vyskúšať a objavovať vo svete pív nové chute.

ŽIVÉ PIVO

JANTAR IPA 13°

Vrchne kvasené pivo typu India Pale Ale strednej plnosti, vyváženej chute, ktoré je viac chmelenou variantou pivného štýlu Ale. Pochádza z Anglicka, prispôsobená, aby vydržala plavbu do Indie. Farba je jantárová až medená.

Obj. Alk. / 5.2%

RED ALE 12°

Polotmavé vrchne kvasené pivo typu Red Ale. Snúbi sa v ňom vôňa chmeľu s príjemnou horkosťou v chuti, po ktorej sa žiada dať si ešte jedno. Farba je červená až rubínová.

Obj. Alk. / 5.2%

MOTHER’S SPIRIT 17°

Víťazné pivo súťaže “Biela Vrana 2016” – našej najväčšej domovaričskej súťaže na Slovensku. Ochutnajte pivko z kategórie Herbal Ale. Materina dúška Vám iste pohladí dušu.

Obj. Alk. / 6.4%

PORTER 17°

Tmavé pivo typu Porter, ktoré sa zrodilo v 18. storočí ako mix svetlých a tmavých pív typu Ale. Pivo vysokej plnosti a intenzívnej chute.

Obj. Alk. / 6.9%

WIT IPA 14°

Originálny mix belgického pšeničného piva a pivného štýlu IPA. Má výraznú pšeničnú a jemne chmeľovú chuť.

Obj. Alk. / 6.4%

LEŽIAK 12°

Predstaviteľ v našich krajoch obľúbeného štýlu – spodne kvasený ležiak – vyrobený z tradičných sladov a chmeľov. Plná chuť, ideálne vyvážená sladovosť a horkosť oslovia každého.

Obj. Alk. / 5%

ČESKÝ ALE 12°

Český Ale predstavuje variantu vrchne kvaseného piva chuťovo a vizuálne pripomínajúceho tradičný český ležiak.

Obj. Alk. / 5%

RUBÍN IPA 12°

Pivo typu India Pale Ale s harmóniu vône a chuti. Výbornú piteľnosť podčiarkuje zaujímavá rubínová farba.

Obj. Alk. / 4.8%

SINGLE APA 12°

Americká varianta piva typu Pale Ale. Použitý americký chmeľ vytvára kvetinovo citrusovú vôňu. Plná pivná horkastá chuť.

Obj. Alk. / 5.2%

WEIZEN 12°

Pšeničné pivo s citrusovou arómou, poznateľná vôňa banánov, klinčekov a citrónov. Ľahká úroveň chmelenia.

Obj. Alk. / 4.8%

ORANGE COFFEE STOUT 13°

Limitovaná edícia tmavohnedej farby s vôňou pomarančov a jemnou chuťou pražených sladov s čokoládovými tónmi. Jedinečnú chuť a sviežu vôňu tohto špeciálu s pomarančovou kôrou z BIO produkcie si zamilujete. Stabilná pena Váš zážitok ešte viac umocní!

Obj. Alk. / 5.2%

PIVOVAR CORVUS

Niektoré malé remeselné pivovary žijú z roka na rok. Neodvážia si niečo naplánovať a už vôbec nie predpovedať. Košický kočovný Pivovar Corvus je iný. Každý jeden krok má naplánovaný a dobre vie, kam ide. Najbližšiu päťročnicu chcú triumfálne zakončiť v Ázii. A nielen to. „Do roku 2020 odkúpime akcie nadnárodných pivovarov, chceme dosiahnuť 51-percentné pokrytie čínskeho trhu a potom nás čakajú už iba samé pozitíva a sociálne istoty,“ smejú sa Košičania. Znie to trocha recesisticky? Máte pravdu. Filozofiou týchto pivovarníkov je to, aby varenie piva bavilo. Nič totiž nemôže byť tak vážne, aby to pokazilo ich lásku k zlatistému moku.

Kto vlastne za pivovarom stojí? „Nemáme pevné štruktúry, sme voľne združenie domovaričov a priaznivcov dobrého piva. Ľudia prichádzajú, ľudia odchádzajú,“ vysvetľujú. Ale predsa. Aktuálna zostava je zložená z Martina, Stana a Michala. Občas im pomôžu Drahoš, Pavol a Vlado. Ich priezviská neprezrádzame (máme ich zapísané na podpivníku, pozn. red.), keďže pivovarníci sa nechcú dostať medzi pivnú smotánku.

Východniari sa stretli viac-menej náhodne. Spojil ich rovnaký pohľad na bežné pivo zo supermarketu či krčmy. „Dokopy nás dal odpor k monotónnym ťažko piteľným patokom, ktoré boli v prvej dekáde nového milénia predávané ako pivo a prakticky absolútna absencia pivnej rozmanitosti,“ odhaľujú pivovarníci. Problém vyriešili jednoducho.

„Hľadali sme možnosť ako sa dostať k dobrému pivu a jediná cesta bola začať si variť vlastné, neskôr príležitosť zúčastniť sa varenia v pivovare, čo vyústilo do súčasnej formy nášho hobby, kočovného Pivovaru Corvus,“ naznačujú.

Pivo sa naučili variť v domácich podmienkach, dnes však využívajú profesionálne pivovary. „Náš dvorný pivovar je prešovský Mariannus, ale chystáme projekty a spoluprácu s viacerými košickými pivovarmi,“ prezrádzajú.

Košičania varia prevažne vrchne kvasené pivá. „Uznávame všetky štýly a v našej ponuke sa postupne objavia všetky existujúce aj neexistujúce pivné štýly,“ smejú sa. Ich domovským podnikom je košický Red Nose Pub, kde na výčape nájdete hneď niekoľko ich kúskov. Košičania sú svojrázni a nepodľahnú len tak novým trendom.

„Neuznávame vzory, normy a mantinely. Ideme svojou cestou, ale ochutnávka akéhokoľvek dobrého piva je stále dobrá inšpirácia. Takisto sa nebránime dobrým nápadom a radám ostatných kolegov a kamarátov domovaričov aj profivaričov,“ uzatvárajú rozprávanie Martin, Stano a Michal.

MARTIN

MARTIN

pivovarník

STANO

STANO

pivovarník

MICHAL

MICHAL

pivovarník

DRAHOŠ

DRAHOŠ

pivovarník

PAVOL

PAVOL

pivovarník

VLADO

VLADO

pivovarník

KONTAKT